Kolsvart Choklad + Kaffe
41 kr
Kolsvart Choklad + Kaffe; Här har du kolsvarts klassiska salta lakrits rullad i choklad och kaffe. En fantastisk kombination av smaker!
Innehåll
Saltlakrits dragerad i choklad smaksatt med kaffe
Ingredienser: Socker, kakaosmör, MJÖLKPULVER, kakaomassa, sirap, VETEMJÖL, vatten, invertsockersirap, naturlig arom, emulgeringsmedel (solroslecitin), RÅGMJÖL, arom (salmiak), lakrits, kakaopulver, kaffe, salt, kokosolja, ytbehandlingsmedel (karnaubavax).
Kan innehålla spår av cashewnötter, hasselnötter och mandel
Näringsvärde per 100 g:
Energi 2100 kJ / 500 kcal
Fett 28 g
varav mättat fett 17 g
Kolhydrater 55 g
Varav socker 50 g
Protein 6,5 g
Salt 0,4 g
VIKT: 120 g
Du blir automatiskt medlem när du handlar hos oss online.
Kolsvart


Kolsvart
Kolsvart med passion för det det enkla. Skånska Kolsvart AB grundades 2012. Ett spännande företag med egen produktion av lakrits. De kännetecknas för kreativitet och nytänkande. Med kvalité i fokus använder de sig av få ingredienser. Kolsvart var först med att släppa världens första Kallrökta lakrits som blivit en klassiker!! Kolsvart erbjuder idag flera glutenfria och är helt veganskt. t ex Kolsvart Rökta fiskar och Kolsvart Söta fiskar.